Організація спеціальної дитячої кімнати в салоні краси, який вже приступив до роботи, проводиться значно легше в порівнянні з її облаштуванням в закладі, що будується.
Звичайно, до процесу організації дитячої зони все одно потрібно підходити ретельно та акуратно. Необхідно заздалегідь продумати всі нюанси, щоб не потрапити в немилість інстанцій, що перевіряють салони.
Основні вимоги до дитячих зон у салоні краси
Робота з дітьми передбачає особливий підхід. Закони накладають додаткову відповідальність та вимоги до підприємців, які організовують на базі своїх закладів дитячі зони.
Якщо це не невеликий куточок, а ціла окрема кімната, уважно вивчіть усі відповідні документи:
- Закон про захист прав споживачів. Обов’язково підготуйтеся до перевірок та переконайтеся, що всі меблі та іграшки, а також освітлення, вікна та планування кімнати відповідають державним стандартам.
- Технічний регламент безпеки будівлі. Необхідно його дотримуватись для виконання заходів пожежної безпеки.
Розрахунок площі для дитячої зони відбувається так: на одну дитину необхідно близько 2 кв.м. Тобто якщо ви плануєте одночасно залишати в дитячій кімнаті 10 дітей, вам знадобиться мінімум 20 кв.м.
Для салону краси ця цифра може бути ще меншою. Як правило, ігрові зони там розраховані на 5-6 дітей. Тож 10-12 кв.м цілком вистачить.
Оскільки це не освітній або розважальний заклад для дітей, вимог до дитячої кімнати буде менше, ніж, наприклад, до дитячого садка. Однак основних умов дотримуватися необхідно. Кімната має бути:
- досить просторою;
- з наявністю місця для іграшок та меблів;
- із відділенням для санвузла;
- із прийомним коридором для батьків.
Що потрібно для влаштування дитячої кімнати в салоні краси?
Тепер давайте розберемося, які вироби необхідні для того, щоб ігрова кімната для дітей була комфортною, безпечною та цікавою. Вам знадобиться кілька обов’язкових та додаткових предметів:
- Іграшки для рольових ігор. Це можуть бути ляльки, плюшеві звірі, супергерої, машинки, лялькові будиночки тощо. Все, з чим дитина може вигадувати цікаві сюжети для ігор.
- Розвиваючі іграшки. Особливо актуальні для дошкільнят. Це можуть бути конструктори, кубики, пірамідки тощо. Для старших діток можна передбачити кілька настільних ігор відповідно до їх віку.
- Меблі. Повинні бути абсолютно безпечними та гіпоалергенними. Уникайте гострих кутів та зайвих декоративних елементів. В ігровій кімнаті вам знадобляться столики та стільці, маленькі пуфи.
Ну і звичайно, не забудьте про дизайн приміщення. Він має бути веселим та цікавим, таким, щоб сподобатися дітям. Продумайте оздоблення стін, використовуючи яскраві відтінки, зображення персонажів з мультфільмів тощо.
Хто має працювати у дитячій кімнаті у салоні краси?
Салонні процедури можуть тривати від 30 хвилин до кількох годин. І батькам важливо, щоб весь цей час за їхніми дітьми наглядала людина з досвідом у цій сфері. Для ігрової кімнати потрібен окремий кваліфікований персонал, який вміє знаходити спільну мову з дітьми різного віку, виявляти терпіння та доброзичливість. Це можуть бути педагоги, няні тощо.
Головні критерії підбору персоналу полягають у тому, що людина, яка працює з дітьми, має бути:
- акуратною;
- спокійною та психологічно стійкою;
- веселою та доброзичливою.
У разі необхідності наймайте кілька людей для роботи позмінно. Заздалегідь сплануйте графік, щоб в ігровій кімнаті завжди був хоча б один співробітник. У середньому організація графіка роботи дитячої кімнати у салоні виглядає так:
- відкривається і закривається кімната в ті ж години, що і салон краси;
- максимальний час роботи одного працівника у кімнаті становить 6-8 годин.
Для збереження репутації закладу та безпеки клієнтів обов’язково уточніть, що в деяких випадках дітям не можна відвідувати ігрову кімнату. Це насамперед стосується малюків із симптомами інфекційних захворювань. Інакше зростає ризик зараження інших дітей.